Guide :Middle School

I have $24 to buy bagels. How does the number of bagels I can buy depend on the price of the bagels?

I have $24 to buy bagels. How does the number of bagels I can buy depend on the price of the bagels?
The number of bagels you can buy depends on the price of the bagels because if each bagel was 6$ then you would have 4 bagels and if the bagels were 3$ each then you would have 8 bagels. ...

Tips for a great answer:

- Provide details, support with references or personal experience .
- If you need clarification, ask it in the comment box .
- It's 100% free, no registration required.

Loading ...

  • Start your question with What, Why, How, When, etc. and end with a "?"
  • Be clear and specific
  • Use proper spelling and grammar
all rights reserved to the respective owners || www.mickey-rooney.com || Terms of Use || Contact || Privacy Policy
Load time: 0.0091 seconds